niedziela, 23 listopada 2014

Tygrysy - niebezpieczne zwierzęta

Dzięki mojemu bratu (jeszcze raz - dzięki), park maszynowy do FoW powiększył się o tytułowe Tygrysy. Modele w skali 15mm (lub jak kto woli 1:100) są produkowaną przez Plastic Soldiers Company. Całość zapakowana jest w tekturowe pudełko (niestety, światło nie było najlepsze przy robieniu zdjęcia)


W środku dostajemy 4 wypraski służące do złożenia 4 czołgów.Instrukcja - dwustronna kartka A4 przedstawia sposób montażu, oraz jakie części należy użyć dla Tygrysów z różnych okresów produkcji. Sama instrukcja jest niestety bardzo uproszczona. Modele nie składają się jednak z jakiejś gigantycznej ilości części, więc średnio rozgarnięty człowiek sobie poradzi.
A teraz co do jakości samych modeli. Krótko - 8/10. A teraz trochę dłużej. Czołgi wykonane są z twardego plastiku, a więc według mnie z najlepszego możliwego tworzywa. Lekkie, wytrzymałe (co prawda udało mi się złamać lufę, ale to totalnie moja wina - nie róbcie niczego na siłę :)), łatwe w obróbce. Nie żaden metal ani żywica.  Modele mają dosyć bogate, wyraźne detale.  Poniżej znajdują się zdjęcia pierwszego sklejonego czołgu, więc można dokładnie się przyjrzeć. Montaż - bardzo, bardzo prosty. Battlefront (czyli twórca FoW) może się uczyć spasowania modeli jak i łatwości montażu. Wszystko do siebie idealnie pasuje, nie trzeba się mocować z częściami (poza tą nieszczęsną lufą:))  A teraz kilka minusów: wydaje mi się że to jest przeskalowany model 1/72. Więc detale twarzy załogi nie są bardzo widoczne. Powiem więcej - są dosyć dyskretne. położenie większej ilości farby może spowodować, że znikną. No i na siłę instrukcja może być bardziej dokładna. Podsumowując - zasłużone (i mocne 8/10). A teraz czas na zdjęciaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz